występ zespołu HANKY PANKY (Czechy)

 

Piątą rocznicę otwarcia naszego klubu Dark Angels będziemy uroczyście świętować w sobotę 16 kwietnia 2016. Ten szczególny i ważny dla nas oraz dla naszych wiernych gości wieczór uświetni występ znakomitej czeskiej grupy Hanky Panky – drag-kwartetu święcącego triumfy nie tylko na rodzimej scenie klubowej, ale też poza granicami Czech.

Hanky Panky to najwybitniejszy i najbardziej obecnie znany czeski zespół drag-queens obsługujący różne rodzaje imprez w kraju i za granicą. Występuje w klubach, restauracjach, domach kultury, salach widowiskowych (Show Iluze, Travesti Kabaret, Christmas-Vánoční Show) oraz na imprezach plenerowych, festynach pod gołym niebem (Summer-Letní Show). Oprócz wymienionych standardowych programów dostosowanych do miejsca i oczekiwań publiczności (2 wejścia po 30, 45 lub 60 minut) oferuje także występy skonstruowane według konkretnego zamówienia zleceniodawcy (Key Performance – Vystoupení na klíč), np. podczas uroczystości weselnych. Zespół prezentuje składanki największych przebojów w wersji drag, jak również pełnometrażowy concept-spektakl kostiumowy. Doskonałe przygotowanie aktorskie, świetne głosy, staranna oprawa instrumentalna i perfekcyjne kostiumy – oto czego możecie się spodziewać po czeskich artystach.

Grupę Hanky Panky założył w roku 2002 Stefany (Martin), uczestnik czesko-słowackiej edycji programów „Mam Talent” oraz „Big Brother”, wcześniej razem z Nadją Mini (Vojtą) i Valerie (Siergiejem) przez 17 lat członek znanej czeskiej grupy parodystycznej Screamers. Do tej trójki dołączył(a) Jennifer Mega (Pavel), poprzednio związany/a z zespołem Scandal Ladies.

 

MARTIN HRUBÝ
Stefany Anne Loyd

Jako drag-queen zadebiutował w 1997. Właściwą karierę rozpoczął w 2000 w praskich klubach U Střelce i Aqua. Od 2002 zarządza zespołem Hanky Panky, którego skład przez 13 lat istnienia wielokrotnie się zmieniał.

 

VOJTA KOHOUTEK
Nadja Mini

Były dziennikarz („Hanácké Noviny”), przez dwa lata rzecznik prasowy Teatru Morawskiego w Ołomuńcu. We wcieleniu drag po raz pierwszy pojawił się w 1998 na deskach praskiego klubu Aqua. W latach 2001-2015 występował z grupą Screamers. Na co dzień pracownik administracji publicznej.

 

PAVEL SVOBODA
Jennifer Mega

Od 18 lat na czeskiej scenie travesti, członek licznych praskich kabaretów. Niedościgła drag-wersja Heleny Vondráčkovej, Hany Zagorovej, Evy Pilarovej, a także Diany Ross, Barbry Streisand, Adele i in. Jako Jennifer narodził się w 1995 w składzie zespołu Showgirls. W 2000 przenosi się do Pragi i wiąże z klubem Aqua, który w 2002 porzuca dla klubu Tingl Tangl. Pracuje jako makijażysta i kelner, a jednocześnie do 2015 występuje w składzie grupy Scandal Ladies Brno. Pod koniec 2015 zasila grupę Hanky Panky, jednocześnie poświęcając się profesji fryzjera.

 

SERGEY FEDYSHYN
Valerie

Ukrainiec, od lat 90. mieszka na stałe w Czechach. Zawodowy tancerz, występował w balecie Teatru Narodowego w Pradze. W 1996 zadebiutował jako drag-queen w praskim klubie Aqua, a w 1998 wszedł w skład grupy Screamers. Od 2015 członek Hanky Panky. Jego artystycznym ideałem i muzą jest Ałła Pugaczowa. Oprócz arcydzieł Ałły interpretował piosenki Rusłany i innych gwiazd rosyjskiej i ukraińskiej estrady. Ceni prywatność, ciszę i odosobnienie, uprawia jogę i medytację.

 


hankypankyshow.cz

Po występie zapraszamy na degustację pieczonej świni serwowanej przez czeskich artystów.

 

 

Partnerem strategicznym wydarzenia jest hotel IBB Andersia (Plac Andersa 3, Poznań), który przyjaciołom LGBT proponuje specjalne ceny pokoi obowiązujące do odwołania.

Aby otrzymać specjalną cenę, wystarczy wejść na: andersiahotel.pl i w okienku „kod promocyjny” wpisać hasło „rainbow”: